top of page
Terapie odchudzające - Program odchudzania hCG

Program oparty jest na trzech zasadniczych filarach:

  • specjalistyczna dieta preparatem hCG

  • zabiegi oczyszczania jelita grubego - hydrokolonoterapii

  • zabiegi Endermologii LPG

  

 

W programie dietetycznym wykorzystuje się naturalny czynnik o nazwie

Gonadotropina Kosmówkowa (hCG), który produkowany jest w organizmie

kobiety w czasie ciąży. Poprzez podawanie hCG w małych dawkach i w połączeniu z niskokaloryczną dietą oraz procedurą oczyszczania jelita grubego, ludzie rutynowo tracą średnio około 9 kg w ciągu miesiąca. Program odchudzania hCG + hydro pomaga stracić nie tylko uporczywe kilogramy, ale przynosi również wiele innych korzyści zdrowotnych, w tym spadek cholesterolu, obniżenie ciśnienia krwi i poziomu cukru we krwi oraz regulację metabolizmu i pracy jelit.

odchudzanie Poznań, terapie odchudzające, program odchudzania

Teoria wynalazcy programu dr Simeonsa zakłada że hCG utrzymuje strukturalny tłuszcz i mięśnie w nietkniętym stanie, a rozbija tzw. anormalne rezerwy tłuszczu, wykorzystując je jako paliwo i powodując, że osoba odchudzająca się, traci nie tylko kilogramy, ale znacząco  zmienia sylwetkę, bowiem utrata tłuszczu następuje tylko z problematycznych obszarów ciała jak brzuch, biodra, uda, pośladki, ramiona i twarz. Przy pomocy hCG organizm uwalnia i przekształca zgromadzony anormalny tłuszcz w ilości 1500 - 3000 kalorii dziennie. Badania pokazują, że problem magazynowania tłuszczu prowadzący do nadwagi i otyłości, często ma związek z częścią mózgu -  podwzgórzem regulującym komunikację układu nerwowego z  układem dokrewnym. Przy nieprawidłowym działaniu podwzgórza bez względu na to, czy je się dużo, normalnie, czy mało, ilość tłuszczu w organizmie utrzymuje się na stałym poziomie lub rośnie.

 

 

Kiedy hCG jest podawana w połączeniu z niskokaloryczną dietą, dochodzi do wytworzenia wyjątkowego stanu, w którym organizm otrzymuje informację, że wystąpił alarmowy stan głodu. W efekcie tego, podwzgórze wydaje polecenia uwolnienia rezerw tłuszczu. Wskutek zamiany od 1500 do 3000 kalorii odłożonego anormalnego tłuszczu na energię i pokarm, zachodzi proces gwałtownego, ale bezpiecznego spadku wagi. Hormon hCG jest produkowany  tylko u kobiet w ciąży, jednak jako pomoc w odchudzaniu działa zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Większość osób poddających się terapii odnotowuje utratę wagi pomiędzy 0,4 – 0,9 kilogramów dziennie.

 

Podczas terapii niezbędne jest stosowanie specjalnej, niskokalorycznej diety. Przyjmowanie hCG bez diety nie spowoduje utraty wagi. hCG zaczyna działać dopiero podczas zmniejszonego spożycia pożywienia, wówczas zmagazynowany tłuszcz zaczyna być wykorzystywany przez organizm na potrzeby energetyczne. Z drugiej strony, stosowanie diety bez podawania hCG,  nie spowoduje utraty wagi, ponieważ do krwiobiegu nie uwalniany jest tłuszcz, który mógłby zostać spalony.

 

Podstawowa wersja programu trwa 9 tygodni i podzielona jest na 4 fazy:  

 

 

Faza 1 “Ładowanie” /2 dni/

Rozpocznij stosowanie kropli hCG, jedz wszystko i w dużej ilości, zwłaszcza żywność o wysokiej zawartości tłuszczu, łącznie 4 000 do 5 000 kalorii dziennie. Najlepsze pożywienie w Fazie 1 to m.in. awokado, orzechy, czekolada, mleko, sery, ciasta, lody, masło, pizza, masło orzechowe, chleb i wieprzowina. Uzyskana masa tłuszczu zdobyta w tym procesie zostanie utracona już w ciągu pierwszych kilku dni  Fazy 2. Faza 1 “Ładowanie” ma kluczowe znaczenie dla spalania tłuszczu w Fazie 2 i przyczyni się do skutecznego przejścia ciała na dietę hCG , która zawiera chude białka, a także owoce i warzywa o niskiej zawartości cukru.

 

 

Faza 2 “Chudnięcie” /3 lub 6 tygodni/

Kontynuuj stosowanie kropli hCG 3 razy dziennie. Przestrzegaj niskokalorycznej diety  przez okres 3 tygodni, jeżeli próbujesz utracić do 20 kg lub 6 tygodni, jeśli próbujesz stracić więcej kilogramów. Pij minimum 2 litry płynów na dobę (w tym soki, kawę lub herbatę). W ciągu dnia spożywaj tylko zatwierdzony zestaw posiłków. 

Codziennie kontroluj i zapisuj spadek wagi.

 

 

Faza 3 “Stabilizacja” /3 tygodnie/

W Fazie 3 przechodzimy z niskokalorycznej diety hCG na dietę 1500 kalorii dziennie. Celem tego etapu jest ustabilizowanie wagi utraconej w Fazie 2.  Do jadłospisu dodajemy kolejne produkty takie jak: nabiał, tłuszcze
i oleje, orzechy, ale przez cały okres Fazy 3 nie spożywamy cukrów i skrobi. Należy również unikać owoców
o wysokiej zawartości cukru takich jak banany, ananas, winogrona czy mango.

 

Faza 4 “Utrwalenie” /3 tygodnie/

W Fazie 4 do jadłospisu stopniowo wprowadzamy niewielkie ilości cukrów i skrobi, jednak nie odtwarzając złych nawyków żywieniowych. Codziennie kontrolujemy wagę. Stosujemy zalecane zasady żywieniowe, prawidłowo łączymy rodzaje posiłków, dbamy o jakość i ilość spożywanych potraw.

 

W czasie programu odchudzania hCG wykonywanych jest od 5 do 10 zabiegów hydrokolonoterapii oraz cykl 10 zabiegów Endermologii LPG. Oczyszczone jelito przyczynia się do poprawienia metabolizmu w organizmie, sprzyja poprawieniu gospodarki tłuszczowej i znacząco wpływa na proces redukcji wagi. Zabiegi endermologii rozbijają tkankę tłuszczową ułatwiając jej rozkład oraz modelują sylwetkę.

 

Każda osoba przystępująca do terapii otrzymuje krople hCG oraz dokładną instrukcję postępowania wraz z opracowanymi programami dietetycznymi.

 

 

 

 

bottom of page