top of page
Czym jest hydrokolonoterapia?

Od tysięcy lat płukanie jelita grubego było rutynowym zabiegiem stosowanym przez wszystkich lekarzy, we wszystkich cywilizacjach. W XX wieku, lekarze zafascynowani rozwojem farmakologii, a szczególnie wynalezieniem antybiotyków, zapomnieli o tym jednym z najstarszych i najskuteczniejszych zabiegów terapeutycznych.

 

Hydrokolonoterapia to zabieg płukania jelita grubego za pomocą wody przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Do jelita grubego przy pomocy jednorazowych końcówek wprowadza się przefiltrowany i podgrzany płyn. Jego zadaniem jest pobudzenie perystaltyki jelit, co sprawia, że usunięte zostają nagromadzone złogi pokarmowe w postaci kamieni kałowych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i pozbawiony doznań zapachowych.

 

Zaleca się wykonanie cyklu od 3 do 5 zabiegów, w kilkudniowych odstępach. Pozwala to na gruntowne oczyszczenie jelita grubego na całej jego długości.

 

hydrokolonoterapia Poznań, Busko, hydrokolonoterapia, oczyszczanie jelit, płukanie jelit, lewatywa, złogi kałowe, usuwanie kamieni kałowych
bottom of page