top of page

Prowadzona w naszym centrum  terapia uzależnień to skuteczny sposób na wyjście z nałogu. Można zastosować ją głównie w terapii uzależnień od alkoholu i papierosów. Terapia przewiduje cykl 5 spotkań terapeutycznych w ramach których wykonujemy zabiegi: hydrokolonoterapii, biorezonansu oraz akupunktury. Każde spotkanie trwa ok. 2 godzin. Zalecana jest wysoka częstotliwość terapii - codziennie lub co drugi dzień. 

Mechanizm terapii ma na celu uwolnienie od nałogów i uzależnień, zastępując je zachowaniami, które będą nam sprzyjać . Efektem terapii jest redukcja nawyków i przyzwyczajeń oraz pobudzenie motywacji do walki z nałogiem.

 

Terapia rozpoczyna się od oczyszczenia organizmu, bowiem zalegające pozostałości nałogu w postaci złogów i toksyn, są podstawową przeszkodą, także w kontekście psychologicznym, w wyjściu z uzależnienia. W tym celu wykonujemy cykl zabiegów hydrokolonoterapii, wprowadzamy nowe zasady żywieniowe oraz reguły higieny emocjonalnej.

 

Zasadnicza część terapii to zabiegi biorezonansu skierowane bezpośrednio na uzależnienia. Metodą tą następuje pobudzenie i mobilizacja organów i tkanek obarczonych nałogiem oraz wzbudzenie umysłowej niechęci do sięgania do niechcianych substancji lub zachowań.

Zabiegi akupunktury mogą mieć silny wpływ na odrzucenie nałogu - wykonywane zgodnie ze starożytną sztuką medycyny chińskiej, wpływają na układ nerwowy, oraz pobudzenie sił witalnych organizmu wypierających uzależnienie.

 

Aby terapia była skuteczna bardzo ważna jest świadomość i zaangażowanie osoby uzależnionej. Musi ona posiadać wewnętrzne przekonanie o potrzebie terapii i chęć poddania się jej. Osoby przysłane pod przymusem przez żonę, rodzinę lub w innych okolicznościach, będą musiały wrócić do domu i ponownie spróbować gdy same zrozumieją, że chcą podjąć terapię.

Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia terapii jest 3 dniowy okres wstrzemięźliwości w nałogu przed pierwszym seansem.

Terapia uzależnień
bottom of page