top of page
Program leczenia bezpłodności

Zostanie rodzicem jest jedną z najwspanialszych okoliczności w naszym życiu. Niestety wiele par ma poważne problemy z poczęciem dziecka. Często naturalną przyczyną utrudniającą zapłodnienie jest krótki czas płodności kobiety (tylko 12-24 godzin). To właśnie głównie z tego powodu tylko 50% par zostaje rodzicami w ciągu roku, a 30% w ciągu 2 lat starania się
o dziecko. 

 

Jeśli po roku starań o dziecko para nie zostaje rodzicami, mamy do czynienia z niepłodnością i sytuacją w której powinno się podjąć terapię.  Im wcześniejsze wykrycie przyczyn problemów, tym większa szansa na ciążę. Apogeum płodności kobiety przypada bowiem na 20-25 rok życia. Po 30 roku życia szanse na ciąże stopniowo się zmniejszają. Statystyki pokazują, że trzy czwarte leczących się na bezpłodność par, w efekcie zostaje rodzicami. Szacuje się, że trwała niezdolność do poczęcia dziecka dotyka zaledwie 3-5% społeczeństwa. 

Przyczyny niepłodności

 

Najczęstszą przyczyną niepłodności u kobiet jest niedrożność jajowodów (30-35%) oraz różnego rodzaju zaburzenia hormonalne (25%). Niedrożność jajowodów spowodowana jest zazwyczaj zakażeniami wywołanymi przez różne patogeny np. chlamydią trachomatis, rzeżączką, rzęsistkami. Obecność chorobotwórczych patogenów w organizmie kobiety zaburza jego homeostazję, w tym także gospodarkę hormonalną, co skutkuje brakiem korzystnego środowiska do zajścia w ciążę. Innymi czynnikami mającymi wpływ na zaburzenia hormonalne są: niewłaściwe odżywianie, zbyt intensywny wysiłek fizyczny, stres i napięcie psychiczne, przyjmowane leki.

 

Najpowszechniejszą przyczyną niepłodności u mężczyzn jest niska jakość nasienia z obniżoną ilością plemników (poniżej 20 mln w 1 ml) lub ograniczona ruchliwość plemników i ich nieprawidłowa budowa. Przyczyną takiej sytuacji najczęściej są choroby przenoszone drogą płciową  np. rzeżączka  oraz inne chorobotwórcze patogeny lub czynniki środowiskowe takie jak przegrzewanie jąder, siedzący tryb życia.

 

 

Na czym  polega nasz program leczenia bezpłodności?

 

W programie w pierwszej kolejności diagnozujemy, a następnie eliminujemy z organizmu wszelkie zakażenia chorobotwórczymi patogenami, które dotyczą narządów rodnych rodziców, ale także mają wpływ na kondycję i funkcjonowanie całego organizmu. Kolejne etapy programu mają za zadanie oczyszczenie organizmu ze złogów i nieczystości oraz lepsze ukrwienie i pobudzenie do intensywniejszej pracy narządów rodnych. Ważnym aspektem programu jest wdrożenie odpowiednio zbilansowanej diety, która oczyszcza organizm i dostarcza niezbędnie minerały oraz witaminy. W ramach programu realizowane są także zabiegi mające na celu redukcję napięcia psychicznego oraz stresu, jaki często towarzyszy parom z problemem bezpłodności. Cały program oparty jest wyłącznie na naturalnych metodach terapeutycznych, bez użycia farmakologii.

 

Każdy program komponowany jest indywidualnie pod kątem pacjenta. Ogólnie jednak można założyć realizację następujących zabiegów:

  • diagnoza VEGA TEST

  • terapia homeopatyczna

  • terapia biorezonansowa (20 zabiegów)

  • masaż i akupunktura - (5 zabiegów)

  • oczyszczanie jelita grubego - hydrokolonoterapia (5 zabiegów)

  • hirudoterapia (5 zabiegów)

  • świecowanie uszu (5 zabiegów)

  • refleksoterapia (3 zabiegi)

  • badanie kontrolne

 

Szacowany czas realizacji programu to ok. 3 miesiące.

bottom of page